Geoblog.pl    zuchel    Podróże    rok 2010 na naszym jachcie Geronimo - Morze Śródziemne i Atlantyk    ruszamy do Afryki

ruszamy do Afryki

Hiszpania
Hiszpania, Melilla

Ostatnie przygotowania do wypłynięcia naturalnie minęły nam pod znakiem szybkiej, długiej i na szczęście efektywnej pracy, a wieczory pod znakiem ostatnich spotkań ze znajomymi - Marzena i Mirek, Pirat, Waldek i Mirka, Jana, Mirek drugi... W przeddzień wypłyniecia padaliśmy na ryje :-) Nastepnego dnia koło południa przyjechac miała do nas pierwsza ekipa - trzech chłopaków w naszym mniej wiecej wieku mieszkających i pracujących w okolicach Gibraltaru i Malagi.
Jacht gotowy, wysprzątany, pachnący i świecący powitał Trzech Muszkieterów - Michała, Pawła i Marcina. Przwywiozła ich Karola - dziewczyna tego pierwszego. Uświadomilismy ich, że za 2-3 godzinki już wypływamy, gdyz nasza pierwotna trasa biegnąca spod Malagi wzdłuż Costa del Sol do Gibraltaru, uległa zmianie na trasę z Almerimar prosto do Afryki do Melilli, a potem już wzłuż marokańskiego wybrzeża, przez Ceutę do Malagi. Uzupełniliśmy wszyscy więc nasze zapasy piwka (gdyż w Maroko o to wyjątkowo trudno) i wczesnym popołudniem ruszyliśmy.
Mieliśmy do pokonania okoo 80 mil morskich, co sie równa niecałym 150 kilometrom. Dla jachtu takiego jak nasz, to mniej wiecej doba płynięcia. Po drodze jedynym lądem, jaki mielismy zobaczyć, to archipelach wysp Alboran, od których nazwę wzięła ta część Morza Śródziemnego - Morze Alborańskie. Wyspy te należą do Hiszpanii i nie ma mozliwość zatrzymania się tam, gdyż właściwie całe są bazą wojskową. Minęliśmy je szerokim łukiem i przed południem dotarliśmy do jednej z dwóch kolonii hiszpańskich w Afryce - do Melilli.

Andrzej Żuchelkowski
Andrzej Żuchelkowski - 2010-05-15 10:25
Hej! Taki spragniony, że taki niewybredny??? Brzydkie to babsko a do tego to co najważniejsze ukryte w ogonie. Żadnej przyjemności. A Madzia co na to????

Zasoby: 183 wpisy183 28 komentarzy28 455 zdjęć455 0 plików multimedialnych0