Geoblog.pl    zuchel    Podróże    rok 2010 na naszym jachcie Geronimo - Morze Śródziemne i Atlantyk    szykując się do skoku do Włoch po winko

szykując się do skoku do Włoch po winko

Tunezja
Tunezja, Kélibia

Noc przy Cap Bon (jednym z najbardziej urodzajnych miejsc w Tunezji, ośrodek sokolnictwa) spędziliśmy spokojnie kotwicząc koło na wpół zatopionego wraku statku.
Rankiem popłynęliśmy do Kelibii. Nasz przewodnik pokazywał piękne miejsca w Kelibii oraz główny punkt programu - pochodząca z VI w. forteca, u stóp której lezy miasto.
Początki były obiecujące - piękne plaże, z daleka widoczna forteca.. Końcówka znów nas rozczarowała - brudna, zasyfiona, śmiedząca woda w porcie typowo rybackim, właściwi brak miejsc do stanięcia (my zacumowaliśmy w piątej linii burtą do motorówki) i bezczeli policjanci upominający się o łapówkę.. Żyliśmy nadzieją, że miasto nam to wynagrodzi. Niestety tak się nie stało.
Na szczęście jutro choć na 1-2 dni będziemy we Włoszech. Płyniemy na Pantallerię.

AŻ
 - 2010-08-04 16:35
Madziu! Nie pal tego świństwa! Na drugim zdjęciu, wśród modlących się, poznałem Adama po spodniach, ha,ha,ha,ha. Czyżby przeszedł na islam????

Zasoby: 183 wpisy183 28 komentarzy28 455 zdjęć455 0 plików multimedialnych0