Geoblog.pl    zuchel    Podróże    rok 2010 na naszym jachcie Geronimo - Morze Śródziemne i Atlantyk    wyjście na Atlantyk? jeszcze nie teraz..

wyjście na Atlantyk? jeszcze nie teraz..

Hiszpania
Hiszpania, Tarifa

Miła, kilkugodzinna żegluga okazała się rejsem właściwie na cały dzień, gdyż szybciej niż miało zaczęło się "poniente", czyli wiatr z zachodu. Dodając do tego w miarę silny prąd w Cieśninie Gibraltarskiej, otrzymaliśmy niezłą walkę. Na dodatek po drodze złapaliśmy na nową wędkę tuńczyka (którego oczywiście od razu zjedliśmy) oraz... mewę!! Na szczęście nie na haczyk, ale zawinęła się w żyłkę, którą ciągnęliśmy kilkadziesiąt metrów za nami. Mewę scholowaliśmy, Krzysiek założył rękawiczki na ewentualne dziobanie (i dobrze zrobił!), chwycił mewę, a my zaczęliśmy odplątywać. Szybko jednak podjąłem decyzję o pocięciu żyłki (od cholery jej przez to straciłem..), ale dzięki temu mewa straciła tylko kilka piórek i poleciała dalej. Chwile po tym wydarzeniu wędkę zwinęliśmy, gdyż oczym naszym ukazał się wspaniały widok dosłownie SETEK małych delfinów płynących koło nas i skaczących po falach. Bawiły się z nami przez dobrych kilkadziesiąt minut. Dopłynęliśmy tuż przed wieczorem, zadowoleni i zmęczeni. Stanęliśmy w jedynym wolnym miejscu w porcie i poszliśmy na miasto, tzn. do dwóch knajpek, w których wypiliśmy po piwku i zjedliśmy pizzę. Jutro jeden z dwóch planowanych portów afrykańskich - hiszpańska Ceuta.

Więcej zdjęć na www.azm.net.pl/galeria.html

Zasoby: 183 wpisy183 28 komentarzy28 455 zdjęć455 0 plików multimedialnych0